Skip to content

Що таке Вікенд з Богом

Вікенд з Богом – це регулярні триденні зустрічі молоді, які відбуваються в середньому раз на два місяці в парафії Успіння Пресвятої Богородиці в Кривому Розі. Організаторами цієї ініціативи є отці Салетини і сестри Францисканки Місіонерки Марії, які працюють в Україні.

Католицька церква на східній Україні складається в основному з відносно молодих парафій, які відроджуються після років переслідування цих общин. З’являються також нові, на жаль, ще не дуже чисельні парафії.  Місцева молодь мешкає в місцях, де чисельність католиків є невеликою, що значно ускладнює їм початок пошуку своєї релігійної ідентичності. Нерідко виникають ситуації, коли молодих людей відверто висміюють їх однолітки, що належать до інших конфесій. Проведенням таких заходів хочемо хоча б трохи полегшити їхнє становище. Ми прагнемо дати їм можливість зустрітись у великій групі однодумців, щоб вони побачили і відчули, що вони насправді не є самі. Нам дуже важливо, щоб молодь отримала можливість на власному досвіді пересвідчитись  в тому, яку підтримку дає потужна та активна спільнота.

Такі збори одночасно є нагодою для молодих людей поглибити свої знання з релігії. Це шанс взяти участь у якісній, насиченій та цікавій катехизації. В невеличких, географічно розкинутих парафіях інколи важко проводити заняття для маленької групи слухачів. Не завжди є також для цього і умови, зокрема, парафіяльні приміщення для зустрічей. На наших заходах у Кривому Розі таких проблем не має.

Надзвичайно важливо, щоб в ході кожної такої зустрічі вистачало нам часу також і на якісь спільні забави та розваги. Часом влаштовуємо ігри, конкурси чи танці, інколи – виїжджаємо на природу та разом печемо ковбаски. Ми намагаємося спланувати ці дні таким чином, щоб молодь провела час приємно, плідно і, найголовніше, у дружній атмосфері. Ми робимо все, щоб кожен з учасників протягом цих днів почувався у нашому товаристві як у себе вдома.