Skip to content

Weekend z Bogiem dla dzieci

W dniach od 12 do 14 maja w Krzywym Rogu odbył się pierwszy Weekend z Bogiem dla dzieci. Spotkanie zgromadziło ponad stu uczestników i ich opiekunów z Krzywego Rogu, Dniepra, Brahiłowa, Kropywnickiego, Nikopola, Zaporoża i Winnicy.

Вікенд з Богом для дітей (304)

Вікенд з Богом для дітей (114)

 Spotkanie rozpoczęło się prezentacją grup i wspólną zabawą. Wieczór dzieci zebrały się obok figury Matki Bożej, gdzie odśpiewały Litanie Loretańską. Przygotowaniem do wieczornej „majówki” była pantomima zatytułowana „Etapy życia Maryi” przygotowana przez dzieci z Krzywego Rogu. Pierwszy dzień spotkania zakończyła „Babcina bajka”. Uczestnicy spotkania wysłuchali jednej z tradycyjnych bajek ukraińskich, którą odczytała s. Ludmiła.

Вікенд з Богом для дітей (144)

Вікенд з Богом для дітей (163)

Вікенд з Богом для дітей (203)

Sobotni poranek rozpoczęła gimnastyka i poranne modlitwy. Po śniadaniu dzieci w mniejszych grupach mogły zaprezentować swoje talenty. Taniec, śpiew, muzyka, teatr, malowanie, robótki ręczne to tylko niektóre z zajęć jakie czekały na uczestników w tzw. „chwili twórczości”.

Вікенд з Богом для дітей (238)

Вікенд з Богом для дітей (225)

Po południu wszyscy uczestnicy wzięli udział w wielkich zawodach. Dziesięć zadań: malowanie lukrowanych pierników, chodzenie na szczudłach, przygotowanie scenki obrazującej któryś z biblijnych fragmentów opisujących Maryję, układanie modlitwy do Matki Bożej, zbieranie rozwiewanych na wietrze papierków to tylko niektóre z zadań. Każda z tych pozornie błahych konkurencji miała za zadanie uświadomić najmłodszym jedną z ważnych prawd chrześcijańskiego życia. Na przykład taką, że nie jest prosto „pozbierać” wypowiedzianych słów czy plotek, tak jak nie jest prosto pozbierać roznoszonych wiatrem papierków.

Вікенд з Богом для дітей (356)

Вікенд з Богом для дітей (597)

Вікенд з Богом для дітей (377)

Вікенд з Богом для дітей (415)

Вікенд з Богом для дітей (408)

Wieczorem specjalnie dla uczestników spotkania zagrała „Arka Noego” z Winnicy. Fantastyczny koncert i świetna zabawa z pewnością na długo pozostaną w pamięci wszystkich uczestników spotkania. Dzień zakończyło nabożeństwo Fatimskie i nocna procesja z lampionami.

Вікенд з Богом для дітей (417)

Вікенд з Богом для дітей (472)

Вікенд з Богом для дітей (458)

Вікенд з Богом для дітей (511)

Вікенд з Богом для дітей (522)

Вікенд з Богом для дітей (562)

Вікенд з Богом для дітей (551)

Вікенд з Богом для дітей (587)

W niedzielne przedpołudnie uczestnicy wysłuchali krótkiej konferencji ks. Tomasza i wzięli udział w Eucharystii, która była kulminacyjnym ale i ostatnim punktem spotkania dzieci w Krzywym Rogu. Po obiedzie wszyscy rozjechali się do swoich domów.

Published inFotoreportaże