Skip to content

Dobiegł końca wiosenny Weekend z Bogiem

Właśnie zakończył się 13 Weekend z Bogiem. Spotkanie młodych, w którym wzięła udział młodzież z parafii w Krzywym Rogu, Brahiłowie, Kropiwnickim i Zaporożu odbyło się w terminie od 21 do 23 kwietnia 2017 r.

DSC_1343

Weekend rozpoczęła Eucharystia, której przewodniczył proboszcz krzyworoskiej parafii, ks. Jerzy Lis MS. W homilii ks. Tomasz Krzemiński MS rozważając Ewangelię o cudownym połowie ryb, zwrócił uwagę uczestników na fakt, że prosto jest przyjmować od Boga to wszystko czym On chce nas obdarzać.  Nie jest jednak łatwo wzorując się na św. Piotrze zostawić choć na chwilę to co posiadamy – po to tylko, żeby jak najwięcej czasu móc spędzić z Jezusem. Wieczorem uczestnicy spotkania zgromadzili się przy pustym grobie i wzięli udział w Adoracji Najświętszego Sakramentu prowadzonej przez ks. Zbigniewa Beskura MS.

DSC_1073

DSC_1065

DSC_1579

DSC_1154

Sobotnie przedpołudnie to dwie katechezy wyjaśniające zagadnienie zawarte w trzeciej z sześciu prawd wiary. Ks. Zbigniew Beskur MS oraz ks. Krystian Ostrowski wyjaśniali młodym jak to jest możliwe, że jeden Bóg posiada jednocześnie trzy osoby. Zagadnienia omówione w trakcie katechezy stały się punktem wyjścia do dyskusji w czasie pracy w grupach.

DSC_1151

Sobotnie popołudnie to czas na relaks, młodzi mieli możliwość między innymi sprawdzić swoje siły w kręgielni. Centralnym punktem tego dnia była wieczorna Eucharystia w czasie której Słowo Boże do zebranych skierował ks. Stanisław Kowalski MS z Zaporoża. Dzień zakończył się wspólnym oglądaniem filmu.

DSC_1321

DSC_1298

DSC_1451

DSC_1436

DSC_1450

Niedzielny poranek to tradycyjnie czas na ważne pytania. Duszpasterze jak zwykle starali się odpowiedzieć na pytania, które młodzi anonimowo złożyli w skrzynce pytań. Drugim istotnym punktem niedzielnego przedpołudnia była katecheza kl. Michała Tracza MS z Brahiłowa, który przypomniał zgromadzonym postać św. siostry Faustyny Kowalskiej oraz przesłanie o Bożym Miłosierdziu, które Bóg przekazał nam za jej pośrednictwem.

DSC_1494

DSC_1274

Po uroczystej Mszy św. uczestnicy wzięli udział w Koronce do Bożego Miłosierdzia, która zakończyła spotkanie.

 

Published inFotoreportaże