Skip to content

Dobiegł końca jesienny Weekend z Bogiem

Dobiegł końca jesienny Weekend z Bogiem. Tym razem uczestniczyła w nim młodzież z Zaporoża, Nikolopa, Kropywnyckiego i Krzywego Rogu.

Spotkanie rozpoczęła Eucharystia w czasie której ks. Tomasz zwrócił uwagę zebranych na fakt, że każdy z nas powinien być apostołem pomimo, że sądząc po ludzku być może zupełnie się do tego nie nadaje. W wieczornej konferencji ks. Zbigniew nawiązując do kończącego się Roku Miłosierdzia przypomniał uczestnikom o uczynkach miłosierdzia podkreślając, że postawy te powinny charakteryzować nas na co dzień. Ciekawym doświadczeniem tego dnia było „zadanie domowe”, które uczestnicy otrzymali na zakończenie konferencji. Każdy z nich starał się jeszcze przed modlitwą na zakończenie dnia wykonać choć jeden z uczynków miłosierdzia co do duszy bądź co do ciała.

dsc_7544

dsc_7465

Sobotnie przedpołudnie to konferencja ks. Krystiana oraz praca w grupach, w czasie której młodzi zastanawiali się między innymi nad tym co zrobić, żeby Bóg rzeczywiście był jedynym Bogiem w ich życiu. Ks. Krystian w konferencji podkreślił jak ważnym i niezwykłym jest fakt, że Bóg pomimo trzech osób jest jednym i jednym Bogiem.

dsc_7654

dsc_7665

Później młodzi odwiedzili miejscową Synagogę. Na długo z pewnością pozostanie im w pamięci mini konferencja Rabina, który bardzo obrazowo przypomniał jedną z podstawowych prawd naszej wiary o tym, że Bóg nie tylko stworzył człowieka ale ciągle podtrzymuje jego istnienie.

dsc_7584

dsc_7622

Popołudnie to czas modlitwy przed Najświętszym Sakramentem i Eucharystia. Wieczór młodzi spędzili oglądając filmy.

dsc_7699

W niedziele jak zwykle znalazł się czas na pytania i odpowiedzi. Młodzi mieli także możliwość rozwijania swoich manualnych talentów w czasie zajęć przygotowanych przez Irenę.

dsc_7702

dsc_7729

dsc_7842

Uroczysta Msza św., której przewodniczył ks. Zbigniew zakończyła jedenasty już Weekend z Bogiem.

Published inFotoreportaże