Skip to content

Dobiegł końca styczniowy Weekend z Bogiem

Dobiegł końca styczniowy Weekend z Bogiem, który odbył się w terminie od 13 do 15 stycznia. Tym razem około 35 młodych osób z parafii w Krzywym Rogu, Busku, Kropywnyckim i Zaporożu zastanawiało się nad tym jak wygląda Boża sprawiedliwość.

DSC_8866

Po Eucharystii  na rozpoczęcie spotkania uczestnicy „postawili przed sądem Boga” oskarżając Go o brak sprawiedliwości. Młodzi wcielając się w role oskarżycieli lub adwokatów szukali argumentów potwierdzających słuszność drugiej prawdy wiary. Dynamika ta pozwoliła wypowiedzieć także różne wątpliwości jakie mogą rodzić się w sercu każdego, kto obserwując dzisiejszy świat czasem pyta gdzie w tym wszystkim jest Boża sprawiedliwość.

DSC_8769

DSC_8727

Sobotnie przedpołudnie to tematyczna konferencja ks. Stanisława Kowalskiego MS i praca w grupach. Po obiedzie znalazł się czas na odrobinę relaksu. Korzystając z zimowej aury wszyscy uczestnicy spotkania wyjechali na lodowisko. Po powrocie młodzi wzięli udział w adoracji Najświętszego Sakramentu i mieli możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. O godzinie 18.00 miała miejsce Msza św., w czasie której kazanie wygłosił ks. Kamil Pękalski MS. Na zakończenie dnia wszyscy oglądnęli film „Bożonarodzeniowa świeca”, który przypomniał klimat niedawno minionych świąt.

DSC_8787

DSC_8798

DSC_8963

DSC_8977

DSC_9017

DSC_9073

W niedzielne przedpołudnie odbyły się zajęcia „Masteer Class”, w których każdy z uczestników spotkania mógł własnoręcznie wykonać ozdobną świeczkę. O godzinie 11.00 miała odbyła się uroczysta Msza św. na zakończenie spotkania, w czasie której Słowo Boże do młodych skierował ks. Krystian Ostrowski.

DSC_9217

DSC_9187

DSC_9142

Bardzo serdecznie dziękujemy Dyrektorowi i Postulantom ze Zgromadzenia Księży Misjonarzy Saletynów w Dominikowicach w Polsce. Dzięki waszej życzliwości i finansowej pomocy wrażenia i emocje ze styczniowego Weekendu z Bogiem z pewnością na długo pozostaną w sercach wszystkich uczestników.

Published inFotoreportaże