Skip to content

Jesienny Weekend z Bogiem za nami

W dniach od 24 do 26 listopada odbył się ostatni w tym roku kalendarzowym Weekend z Bogiem w Krzywym Rogu. Tym razem przebiegał on pod hasłem: „Syn Boży stał się człowiekiem”. Spotkanie zgromadziło młodych z Krzywego Rogu, Zaporoża, Kropywnickiego i Buska.

DSC_0095

Po kolacji i krótkim wprowadzeniu  w temat Weekendu młodzi przeżyli liturgie pokutną i skorzystali z sakramentu spowiedzi. Tak przygotowani wzięli udział w Eucharystii, która zakończyła pierwszy dzień spotkania. W sobotnie przedpołudnie uczestnicy wysłuchali dwóch konferencji tematycznych przybliżających znaczenie prawdy wiary zawartej w temacie spotkania. Ważnym punktem przedpołudniowego programu były zajęcia na świeżym powietrzu w czasie których młodzi pytali przypadkowych przechodniów o to kim dla nich jest Jezus. Zgromadzony w ten sposób materiał stał się punktem wyjścia do popołudniowej pracy w grupach. Przed kolacją uczestnicy spotkania własnoręcznie wykonali ozdobne świece, które zostały wykorzystane w trakcie wieczornego nabożeństwa  Światła. Po wieczornej Eucharystii młodzi spotkali się jeszcze przy herbacie gdzie mogli podzielić się doświadczeniem przeżycia kończącego się dnia oraz wspólnie spędzić czas.

DSC_0102

DSC_9997

DSC_0121

Niedzielne przedpołudnie to tradycyjna skrzynka pytań gdzie młodzież złożyła anonimowo pytania na które wspólnie odpowiedzieli prowadzący spotkanie. Ostatnim i najważniejszych punktem programu całego spotkania była uroczysta Msza św. po której uczestnicy jesiennego weekendu z Bogiem rozjechali się do swoich domów.

Published inFotoreportaże